Koncert dua!

Lidija Ljubičić- flauta i Mirjana Krišković- harfa

Koncertna dvorana škole

Četvrtak, 22. svibnja 2014.

u 19:30 sati

PROGRAM:

Claude Debussy:  Bruyères

Marc Berthomieu: I.  Pathetico

II. Lascivo

III.Idyllico

IV.Exotico

V. Dolcissimo

Camille Saint Saens: "Romance" op. 37 za flautu i harfu

Michael Amorosi: Dva srednjovjekovna plesa

Molto adagio

Allegro deciso

Zvonimir Marković: Memento

Astor Piazzolla: Cafe 1930

Jacques Ibert: Entr'acte za flautu i harfu

O IZVOĐAČIMA:

LIDIJA LJUBIČIĆ (1978.) započela je svirati flautu u dvanaestoj godini uz prof. Nevenku Preiss. Njezin "spoj" sa flautom ju je odveo na Muzičku akademiju u Zagrebu na kojoj je diplomirala u klasi prof. Vesne Košir i magistrirala u klasi doc. Renate Penezić.

Kao solistica nastupala je uz Zagrebačku filharmoniju pod vodstvom maestra Pavla Dešpalja te nekoliko puta uz Zagrebačke soliste (ciklus “Zagrebački koncerti, Piazzollina tango opera Maria de Buenos Aires i dr.).

Uz mnoge nagrade na natjecanjima među kojima su i  nekoliko prvih nagrada na državnim natjecanjima glazbe, Lidija je dobitnica Nagrade «Darko Lukić» na 36. tribini mladih glazbenih umjetnika, Rektorove Nagrade i Nagrade Grada Samobora za najbolju izvedbu skladbe hrvatskog skladatelja na 29. Samoborskim glazbenim jesenima.
Usavršavala se na brojnim majstorskim tečajevima poznatih flautista (Jaroslav Lewitzki, Pierre-Yves Artaud, Aleš Kacjan, Ljubiša Jovanović, Roberto Ghiani, Furgh Karimi, Gaspar Hoyos,  Giorgio Marccosi i drugi).

Pored brojnih nastupa i suradnje s mnogim glazbenicima (Mirjana Krišković, Davorka Horvat, Bruno Philipp, Kornelija Palle, i dr.), od kojih se ističe dugogodišnja suradnja sa pijanistom Ivanom Batošem i sa gitaristicom Emom Stein sa kojom je osnovala sastav duo EmmaLee, Lidija često sudjeluje u umjetničkim projektima povezujući glazbu i druge izvedbene umjetnosti. Od 2012. godine postala je član Zagrebačkog anasambla flauta pod vodstvom Renate Penezić sa kojim redovito nastupa.

Lidija živi u Zagrebu i podučava flautu na osnovnoj glazbenoj školi “Milka Trnina” u Ivanić Gradu. Član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika.

MIRJANA KRIŠKOVIĆ  (1984)  rođena je u Zagrebu.

Glazbenu naobrazbu započela je svirajući klavir u osnovnoj glazbenoj školi Ivan pl. Zajc. U srednjoj glazbenoj školi Vatroslav Lisinski počinje svirati harfu u klasi prof. Biserke Krčelić.

Godine 2007. diplomirala je harfu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Diane Grubišić – Ćiković,  kod koje je završila i umjetničko usavršavanje.

Odmah nakon stjecanja diplome postaje članicom Simfonijskog orkestra HRT-a, na mjestu solo harfe. Od 2008. godine je stalna članica Cantus ansambla.

Mirjana Krišković ostvarila je brojne nastupe s renomiranim umjetnicima i komornim ansamblima. Svira u duetu sa klarinetistom Domagojem Pavlovićem.

Kao solistica nastupila je uz Zagrebačke soliste i Cantus ansambl.

Nastupala je na Dubrovačkim ljetnim igrama, Osorskim glazbenim večerima, Muzičkom biennalu Zagreb te uz hrvatske znamenite orkestre i ansamble : Zagrebačku filharmoniju, Hrvatski komorni orkestar, Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske, Varaždinski komorni orkestar i Gudački kvartet Porin.

objavio: Andrea Kligl   datum: 22. 5. 2014.

e-dnevnik

Instrumenti

KLAVIR

HARMONIKA

GITARA

TAMBURE

VIOLINA

FLAUTA

KLARINET

SAKSOFON

TRUBA

TROMBON

« Svibanj 2024 »

Interreg projekt

Glazbeni spotovi

Škole- prijatelji

Glazbena oprema:

Note:

Koliko često posjećujete web stranicu naše škole?